wlasciciel-firmy-instar1

O właścicielu

Antoni Łęszczak – absolwent Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, wieloletni pedagog, nauczyciel historii. W latach 90. przez 10 lat był właścicielem firmy projektowo-designerskiej zajmującej się m.in. dokumentowaniem obiektów zabytkowych. W tym samym okresie odnosił sukcesy również w sporcie jako twórca swarzędzkiej koszykówki.

Obecnie wraz ze swoimi współpracownikami, w krajach zachodniej Europy poszukuje dla swoich klientów antyków gwarantujących dobrą inwestycję. Współpracuje z kilkudziesięcioma antykwariatami i domami aukcyjnymi. Kilka lat temu zainicjował powstanie studia designerskiego, specjalizującego się w ratowaniu zabytkowych mebli dostosowując je do potrzeb współczesnego designu.

Z zainteresowania fotograf z 30-letnim doświadczeniem, specjalizujący się w makrofotografii owadów, w tym szkodników drewna (jest np. autorem zdjęć do „Polskiej czerwonej księgi zwierząt / bezkręgowce”). W celach poznawczych dotyczących meblarstwa odbywa liczne podróże po wszystkich kontynentach. Stara się łączyć wyjazdy naukowe ze swoją pasją fotograficzną. Gromadzi m.in. dokumentację muzealnych mebli kolonialnych na Sri Lance. Pasjonują go języki obce. Potrafi porozumieć się w pięciu językach.