porcelana

Porcelana

Porcelanę, którą sprzedajemy, wyróżnia to, że ma nie tylko wysokie walory dekoracyjne – często posiada również wartość użytkową. Zwracamy uwagę na wybór takich manufaktur (lub fabryk) porcelany, które gwarantują najwyższą jakość wykonania i ponadczasowe wzornictwo. Chętnie proponujemy naszym klientom serwisy obiadowe, kawowe i herbaciane z różnych epok.

Mamy w ofercie antyczne wyroby takich firm jak Rosenthal, Tettau, Hutschenreuther, Furstenberg, Limoges, Sevres, Tielsch, Volkstedt i inne. Dla znawców wyszukujemy często prawdziwe perełki, przedmioty unikatowe o wielkiej wartości estetycznej i aukcyjnej.


 


figury-porcelanowe

Figury porcelanowe

Wśród wyrobów porcelanowych naszą specjalnością są figury. Wynika to m.in. ze znakomitych kontaktów naszej firmy z wytwórcami tych pięknych przedmiotów. Od lat śledzimy losy niemieckich manufaktur i warsztatów. Prowadzimy iście detektywistyczną pracę w wyszukiwaniu unikatowych egzemplarzy. Łatwo jest bowiem zdobyć typowe figury. Jednak pozyskanie figur z niektórych warsztatów graniczy z cudem.

Spośród figur porcelanowych szczególnie cenimy sobie tancerki w koronkach. Ich wykonanie wiąże się z najwyższym stopniem wtajemniczenia w sztuce, jaką jest praca z porcelaną. Dzięki naszym wysiłkom powstały w Polsce cenne zbiory takich właśnie figur.

Przy zdobywaniu tego rodzaju przedmiotów dla naszych klientów zwracamy uwagę na ich autentyczność, wartość artystyczną oraz inwestycyjną.