mixlozkakanapymaly1

Biblioteki i witryny

Naszą specjalnością są biblioteki i witryny z okresu dwudziestolecia międzywojennego. Można je wykorzystywać do różnych celów. Są przystosowane do przechowywania książek, dokumentów, porcelany, szkła bądź różnego rodzaju kolekcji. Większość z nich, ze względu na swą wysokość, pasuje do współczesnych mieszkań – nawet tych standardowych, o wysokości 2,6 m. Dzięki temu umożliwia to urządzanie np. niewielkich gabinetów.

Szczególnie polecamy biblioteki podręczne. Mamy główny udział w rozpropagowaniu ich i sprzedaży na terenie naszego kraju. Nasi klienci wykorzystują je zwykle jako podstawy pod sprzęt RTV lub do przechowywania księgozbioru. Meble te doskonale komponują się w pomieszczeniach mansardowych. Są swoistym symbolem łączącym chęć posiadania antycznych mebli z nowoczesnymi rozwiązaniami designerskimi. Powstają często z górnych części zabytkowych kredensów, jednak – co ciekawe – zdarzają się też pierwotne konstrukcje tego rodzaju.

Z myślą o wygodzie naszych klientów, staramy się oferować biblioteki i witryny z regulowaną wysokością półek, a duże egzemplarze – rozbieralne na czas transportu.


mixkredensymaly1

Biurka i toaletki

Wśród biurek, które sprzedajemy, znajdują się egzemplarze zarówno XIX-wieczne, jak i z XX stulecia. Zwracamy uwagę na to, by oferowane przez nas meble miały solidne blaty i właściwą wysokość, tj. by umożliwiały korzystanie z nich osobom wysokim. Ważne jest również to, by biurko z każdej strony było estetycznie wykończone, dzięki czemu można eksponować jego tylną stronę ustawiając je np. w centralnej części gabinetu (są to tzw. biurka dwustronne).

Antyczne toaletki to meble, które w ostatnich latach wracają do łask, przede wszystkim ze względu na tendencję do odchodzenia od minimalistycznego wyposażania łazienek, przedpokojów i przestrzeni sypialnych. Dzięki swym niewielkim wymiarom, toaletki dają wiele możliwości aranżacji praktycznie w każdym pomieszczeniu. Jeśli posiadają lustra, zwykle są one zdejmowane.


mixkredensymaly1

Kredensy i komody

Z myślą o naszych klientach, spośród antycznych kredensów wybieramy takie, które będą stanowić szczególnie atrakcyjny element wystroju wnętrza – ­ wysuną się w nim na „pierwszy plan”. Oprócz walorów dekoracyjnych tego rodzaju antyków, ważna jest dla nas ich wysoka funkcjonalność, stąd szukamy takich egzemplarzy, które pozwalają użytkownikowi maksymalnie wykorzystać całe ich wnętrze. Pozyskujemy również małe kredensy, nadające się do niewielkich pomieszczeń. Takie właśnie meble są poszukiwane przez dość liczną grupę klientów, nie każdy bowiem dysponuje salonem o powierzchni np. 50 m kw.

Oferujemy także różnorakie komody. Z definicji tego mebla wynika, że powinien on zawierać szuflady, jednak ze względów praktycznych nazwa ta przyjęła się u nas również w odniesieniu do wielu szafek i bufetów. Komody często towarzyszą kredensom tworząc razem komplet. Nazywane są wówczas pomocnikami. Obecnie wielu klientów nad wyraz chętnie nabywa zwykłe, dwudrzwiowe komody ze względu ich dużą pojemność przy stosunkowo niewielkich gabarytach oraz niewątpliwy urok. Komody większe, np. trzy­- lub czterodrzwiowe, często stanowią interesującą alternatywę dla kredensów. Zachowując bowiem walor sporej pojemności, pozwalają na wykorzystanie wolnej przestrzeni nad blatem, umożliwiając np. powieszenie obrazów lub zdjęć.

Przy dobieraniu oferty mebli w tej grupie, zwracamy szczególną uwagę na stan ich blatów oraz sprawność otwierania drzwi i szuflad.


mixkredensymaly1

Łóżka i kanapy

W doborze łóżek kierujemy się przede wszystkim ich funkcjonalnością, zwracając szczególnie uwagę na ich właściwą długość. Antyczne łóżka, zwłaszcza te XIX-wieczne i starsze, często mają wymiary zupełnie inne od współczesnych standardów, co wynika z niższego przeciętnego wzrostu populacji z tamtego okresu, jak też z innego sposobu spania. Szerokość łóżka ma w tym przypadku mniejsze znaczenie, gdyż obecnie nie ma problemu, by pod tym kątem dobrać odpowiedni materac. Staramy się też oferować egzemplarze o niezbyt wysokich wezgłowiach, gdyż inaczej mogą one stwarzać problemy w niskich, mansardowych pokojach, a takie właśnie często przeznaczane są na sypialnie. Oferowane przez nas łóżka są mocne i stabilne. Do transportu bądź przechowywania dają się rozmontować.

Zabytkowe kanapy często sprzedajemy z oryginalnie zachowanym obiciem, co w dużym stopniu zwiększa wartość tych mebli. Zwracamy jednak uwagę na to, by ich tapicerka była w dobrym stanie. Ostatnio prawdziwym przebojem są dawne szezlongi. Oferowane u nas, antyczne okazy są znakomitą alternatywą dla współczesnych, włoskich szezlongów, których ceny sięgają nawet 10 tysięcy złotych (dotyczy to również łóżek i kanap).


mixstolykrzeslamaly1

Stoły, krzesła i fotele

Naszą specjalnością stały się stoły rozkładane z możliwością rozłożenia blatu do długości 3 m i więcej – ­ zawsze kompletne, z wszystkimi dodatkowymi elementami blatu. Dobierając w naszej ofercie stoły, zawsze zwracamy uwagę na ich wysokość ­ w trosce o to, by można było przy nich swobodnie siedzieć. Liczbę osób, które mogą zasiąść przy danym stole, podajemy zakładając, że jedna osoba potrzebuje ok. 60 cm (współczesne standardy to często tylko ok. 50 cm na osobę). Oferujemy zwykle stoły z dodatkowymi częściami blatu, które są chowane pod blatem głównym mebla, ale zdarzają się i takie (zwłaszcza wśród stołów XIX­-wiecznych), w których dokładane części blatu należy trzymać oddzielnie. Hitem są stoły, które w wersji „minimalnej” są bardzo małe i ustawne, natomiast po całkowitym rozłożeniu blatu dają możliwość posadzenia przy nich kilkunastu osób.

Antyczne krzesła sprzedajemy najczęściej w kompletach po 6, niekiedy więcej sztuk. Ostatnio standardem wręcz staje się dobieranie krzeseł wyraźnie różniących się wyglądem od stołu, przy którym będą stać. Co ciekawe, coraz częściej obserwuje się też tendencję dobierania krzeseł różniących się od siebie kształtem, barwą i stylem – ­ pochodzących z różnych epok. Jest to zgodne z najnowszym nurtem, w którym odchodzi się od „koszarowego” wystroju wnętrz i unika się tzw. kompletów meblowych. Teraz liczy się indywidualizm i oryginalność, fantazja i swoboda.

Fotele na ogół sprzedajemy jako pojedyncze, samodzielne egzemplarze ­ zgodnie z trendem nakazującym unikania np. takiej samej tapicerki na kanapie, krzesłach i fotelach. Są to meble wysoko cenione przez projektantów wnętrz.

Poszukując dla naszych klientów zabytkowych mebli przeznaczonych do siedzenia, zawsze zwracamy uwagę na to, by były one przede wszystkim stabilne i wygodne. Z myślą o ich współczesnych użytkownikach, ważna jest dla nas również wysokość ich siedzisk.


mixszafygarderobymaly1

Szafy i garderobianki

Naszą specjalnością są trzydrzwiowe i dwudrzwiowe szafy ubraniowe. Zwłaszcza te pierwsze cieszą się niezwykłą popularnością, gdyż są wyjątkowo pojemne i praktyczne, a jednocześnie konkurują cenowo z produkowanymi współcześnie szafami o konstrukcji z płyty wiórowej. Zwykle też są od nich znacznie trwalsze. Większość naszych szaf można rozłożyć, co umożliwia bezproblemowe wniesienie ich do pomieszczenia. Wiele z nich posiada oryginalne, często fazowane lustra. Poszukując szaf, zwracamy uwagę na ich głębokość ­ w trosce o to, by pomieściły typowe, używane obecnie wieszaki do ubrań.

W ostatnich latach modne i poszukiwane stały się garderobianki, które wyraźnie wróciły do łask. Staramy się, by nie zabrakło ich również w naszej ofercie, zwłaszcza tych wyróżniających się szczególnie efektowną formą.


mixzegarymaly1

Zegary

Specjalizujemy się w zegarach stojących znanych firm, takich jak np. Gustaw Becker, Junghans, FMS, Kienzle, Lenzkirch, Urgos. Unikamy powszechnych na rynku, tzw. składaków. Są to egzemplarze, w których elementy pochodzą z różnych źródeł, np. werk jakiegoś zegara lub jego części są montowane w skrzyni od zupełnie innego zegara. Preferujemy oryginalne zegary niemieckie, od lat słynące z trwałości i solidności wykonania, a przede wszystkim ­ łatwe w konserwacji i naprawie.

Wszystkie oferowane przez nas zegary są sprawne, po przeglądzie dokonanym przez zegarmistrza.